بستن
FA EN AR RU FR

ترجمه کتای خانواده درمانی

ترجمه کتای خانواده درمانی


ترجمه کتای خانواده درمانی

کتاب خانواده درمانی (طرح های درمانی گام به گام) The family therapy

تالیف فرانک داتیلیو، آرتور جانگسما، شان دیویس توسط دکتر فر هاد اصغری(استادیار دانشگاه گیلان)، دکتر عباس صادقی (دانشیار دانشگاه گیلان) دکتر خالد اصلانی (استادیار دانشگاه شهید چمران اهواز ) ترجمه شد.

کتاب مذکور در سی و هفت فصل توسط انتشارات آوای نور تهران به چاپ رسیده است:

ویراستاری کتاب را دکتر علی صیادی (استادیار دانشگاه گیلان) عهده دار بودند.

معرفی کتاب:

این کتاب یک منبع جامع از کلیه درمانهای شناحته شده و شاهد مدار در حوزه خانواده درمانی است. درمانهایی که توسط درمانگران و مشاورین و روانشناسان در عمل به کار گرفته شده و بسیار اثربخش می باشند. موضوعات مطرح شده در این کتاب بسیار متنوع می باشد و جامعیت زیادی را در حیطه درمان فراهم آورده اند. برای هر مشکل تعاریف مناسب، اهداف مناسب درمان، مداخلات درمانی خاص و تشخیص در نظر گرفته است. هر طرح درمانی از اتلاف وقت تشریفات اداری وقت­گیر جلوگیری می کند، برای توسعه­ طرح­های درمانی توصیه شده­ آزادی عمل می دهد، شامل بیش از 1000(هزار) عبارت شفاف هستند که هر مشکل مرتبط را به شکل رفتاری توصیف می­کند و شامل اهداف بلند مدت ؛ اهداف کوتاه مدت  و درمانهای بالینی آزمون شده است. یک قالب مرجع، استفاده­ آسان دارد که توسط مشکل رفتاری یا تشخیص­های DSM-IV-TR به تعیین مولفه های  طرح رفتار کمک می­کند.مانند سایر کتاب­های مربوط به طرحهای درمانی، هدف، توضیح  دادن، ساده کردن و تسریع بخشیدن به فرآیند طراحی درمان  است.مشکلاتی مانند اضطراب، ارتباط، سوء مصرف الکل، مدیریت خشم، تعارضهای والد- کودک، مرگ والد و کودک، اختلال خوردن، خیانت، قربانیان زنای محارم و طلاق در این کتاب مورد بحث قرار گرفته اند. در واقع این کتاب نقشه دقیق درمان مشکلات متنوع خانواده به شکل عینی و رفتاری است. نویسندگان این کتاب افراد برجسته ای در زمینه خانواده درمانی هستند و دارای تجارب ارزنده بالینی و دانشگاهی می باشند.

  پروفسور داتیلیو یکی از درمانگران برتر رفتار درمانی شناختی خانواده ها و زوجین می باشد .ایشان استاد تمام وقت دانشگاه هاروارد بوده و مقالات وکتابهای متعددی را در عرصه خانواده و زوجین تالیف نموده اند . همچنین آقای جانگسما ,نیز کتابهای مختلفی را تحت عنوان طر های درمانی با موضوعات مختلف به رشته تألیف دراورده اند. سین دیویس نیز استادیار دپارتمان مشاوره و ازدواج  دانشگاه بین المللی آلیانت است.  در اینجا لازم است متذکر شویم که سعی نموده ایم، ترجمه ای روان و مناسب و متناسب با معیارهای مناسب را ارائه نماییم .اما در این مسیر نیازمند راهنمایی خوانندگان محترم هستیم .