انجمن علمی اقتصاد

گزارش عملکرد انجمن علمی اقتصاد

دبیر انجمن علمی : فاطمه امیدی نژاد

استاد مشاور : سرکار خانم دکتر نرجس زمانی

پخش فیلم مستند نبرد ذهن

زمان : اردیبهشت 97

                                     انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه گیلان

به منظور آشنایی دانشجویان  با شاخه نوپا علم اقتصاد به نام اقتصاد رفتاری  و بررسی مراحل ابتدایی شکل گیری این شاخه از علم اقتصاد، مستند نبرد ذهن را مورخ 18 اردیبهشت ماه 97 با حضور ۳۵ نفر از دانشجویان این رشته و دکتر نرجس زمانی استاد مشاور این انجمن در خانه فرهنگ پخش نمود.

حضور اعضای انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه گیلان در لیگ ستارگان بورس

          زمان :تابستان 97

اعضای انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه گیلان با عنوان تیم دانشگاه گیلان با سرپرستی خانم دکتر زمانی عضو هیأت علمی اقتصاد و مدیریت دانشگاه در لیگ ستارگان بورس شرکت نمود. لیگ ستارگان بورس با شرکت 35 دانشگاه از سراسر کشور در دانشگاه علم و فرهنگ که مجری مسابقات سازمان بورس اوراق بهادار بود، تابستان 97 برگزار شد. نحوه مسابقات به این شکل بود که به هر تیم مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت می کردند و تیم ها با این مبلغ به خرید و فروش سهام در بازار بورس و فرابورس مشغول می شدند و در پایان مسابقه رتبه بندی نهایی تیم ها به ارزش پرتفوی یا سودی که از مبلغ اولیه کرده بودند ارزش گذاری می شدند. در این لیگ تیم ها به مدت 8 هفته با هم به رقابت پرداختند که در نهایت تیم دانشگاه گیلان با ارزش پرتفوی 14500000 تومان در این مسابقات به رتبه ششم دست یافت. مصطفی نظاری، امیرحسین نژاد محمد، امین عنایتی و سینا سهراباتی از اعضاء تیم دانشگاه گیلان هستند که مقطع تحصیلی همه این دانشجویان کارشناسی می باشد.

کارگاه آشنایی با بازار سرمایه

زمان : مهر 97

انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه گیلان کارگاه آشنایی با بازار سرمایه

 را تاریخ 19 مهر ماه97 در خانه فرهنگ برگزار نمود. در این کارگاه با تدریس امین آذریان مجری طرح لیگ ستارگان بورس و آکادمی بورس،دانشجویان با بورس، فرابورس و بازار پایه آشنا شدند و نحوه ورود به این بازار و چگونه ارزیابی کردن سهم ها با روش تکنیکال، بنیادی و تابلو خوانی شناختند.

نشست فرصتهای شغلی

زمان : آبان 97

انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه گیلان، نشست فرصتهای شغلی با هدف آشنایی دانشجویان رشته های اقتصاد، حسابداری، مدریت بازرگانی و صنعتی با شغل هایی که می توانند بعد از فارغ التحصیلی به آن بپردازند، در تاریخ 21 آبان ماه 97 ساعت 10 الی 13 در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار نمود. در این نشست آقای ایروانی از فعالان بازاریابی و مدیریت سخنرانی نمود.

 

همایش آشنایی با بورس

زمان: اردیبهشت 98

انجمن علمی  دانشجویی مهندسی کامپیوتر با همکاری انجمن علمی اقتصاد دانشگاه گیلان همایش آشنایی با بورس را با حضور 80 نفر از دانشجویان  مورخ 14اردیبهشت ماه 98 در تالار  دانشکده  فنی برگزار نمود.

در این همایش رییس یکی از کارگزاری فعال در شعبه رشت در مورد روش های مختلف سرمایه گزاری مانند سرمایه گزاری های بدون ریسک و با سود ثابت و سپس سرمایه گزاری با ریسک ،افت و خیز قیمت سهام و ارزش بازار بورس،روش صحیح سرمایه گزاری  و تحلیل تکنیکال و نمودار چند سهم، را توضیح، بررسی و تحلیل نمودند.

امروزه کسب درآمد، تنها دغدغه مردم نیست و پس از این مرحله، حفظ ارزش سرمایه و کسب درآمد از سرمایه مازاد نیز از دغدغه های مردم است. با توجه به این مسائل بر آن شدیم تا همایش آشنایی با بورس را برگزار کنیم. بورس یکی از روش های سرمایه گزاری است که در صورت داشتن علم و آگاهی می تواند فواید مالی زیادی را به سرمایه گزاران برساند.

 

نشست علمی چشم انداز اقتصادی استان

زمان : اردیبهشت 98

نشست علمی چشم انداز اقتصادی استان گیلان توسط انجمن علمی اقتصاد دانشگاه گیلان  با حضور مدیر کل محترم اداره ی امور اقتصادی و دارایی استان گیلان جناب آقای دکترمولایی پور و معاون اداره امور مالیاتی و دارایی استان گیلان جناب آقای نوروزی در 21 اردیبهشت 98 در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار گردید .در این برنامه درباره ی چشم انداز های اقتصادی استان گیلان ،ظرفیت های کشاورزی و صنعتی  ، موقعیت های اقتصادی استان و سایر پتانسیل های بالقوه ای که استان گیلان دارا میباشد صحبت شد .

از میهمانان ویژه برنامه ، معاون پژوهشی دانشگاه گیلان جناب آقای دکتر میرحسینی ، هیئت علمی گروه اقتصاد و مدیر گروه محترم  جناب آقای دکتر رمضانپور و جناب آقای پاکسرشت از انجمن تسهیلگران سرمایه  بودند .