انجمن علمی علوم سیاسی

انجمن علمی علوم سیاسی

نام دبیر:امیرحسین ابراهیمی

همایش معارفه رشته های علوم انسانی ویژه کنکوری ها

عملکرد یکساله اتحادیه علوم سیاسی

نشست علمی تخصصی بحران عدالت در نظام آموزشی

کارگاهی با عنوان مدرسه علوم سیاسی

نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی و بین‌المللی حملات شیمیایی رژیم بعث عراق، در دوران جنگ تحمیلی)

برنامه غیبت سیاست در ایران معاصر

انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه گیلان با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم سیاسی کشور در تاریخ 28 آذر ماه 97 نشست علمی تخصصی غیبت سیاست در ایران معاصر را با حضور اساتید دکتر رضا سیمبر(مدیرگروه علوم سیاسی) و  دکتر روح الله منعم (مدرس گروه علوم سیاسی) برگزار کرد. دکتر سیمبر به بحث در مورد آینده علوم سیاسی در ایران و ویژگی های دانشجویان موفق در حوزه علوم سیاسی و دکتر منعم به سخنرانی پیرامون حوزه جامعه شناسی سیاسی و جامعه سیاست زده به سخنرانی پرداختند.

کارگاه زبان بدن

انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه گیلان با همکاری انجمن های علمی، روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی و زبان و ادبیات روسی، کارگاه اموزشی زبان بدن و مهارت های ارتباطی را در تاریخ های هفتم و بیست و هفتم آبان ماه سال ۱۳۹۷ برگزار کرد. سجاد قاضی کارشناس ارتباطات به عنوان مدرس این دوره موضوعاتی در حوزه مهارت های ارتباطی و مهارت های مذاکره و فنون آن مطرح کردند. این دوره در دو جلسه برگزار شد که با استقبال دانشجویان همراه شد.

کنفرانس چشم انداز روابط ایران

انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه گیلان با همکاری اتحادیه علوم سیاسی کشور کنفرانس چشم انداز روابط ایران را 28 آبان ماه 97 در تالار حکمت برگزار نمود. در ابتدای برنامه دکتر رضا سیمبر استاد تمام گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه گیلان در رابطه با ساز و کارهای گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران  مطالبی رو بیان کردند. در ادامه دکتر‌ا آرش گل اندام مدیر گروه زبان و ادبیات روسی دانشگاه گیلان در رابطه با روسیه و تشابهات و تفاوت های فرهنگی با ایران برای دانشجویان حاضر در جلسه ارائه دادند. سپس دکتر سجاد بهرامی مقدم عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه گیلان در رابطه مشارکت ایران و روسیه در منطقه و محرک های افزایش روابط و چشم انداز آن مطالب بسیار مهمی رو در زمینه مسائل اقتصادی مطرح کردند در پایان هم، امیرحسین ابراهیمی دبیر کل اتحادیه علوم سیاسی کشور در رابطه با جایگاه فدراسیون روسیه در سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران مطالبی رو بیان نمود. همچنین لازم به ذکر است که در پایان، پرسش و پاسخ از سوی دانشجویان و اساتید صورت گرفت.

جلسه معارفه و هم اندیشی دانشجویان ورودی جدید علوم سیاسی دانشگاه گیلان

انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه گیلان، جلسه معارفه و هم اندیشی با دانشجویان جدید الورود گروه علوم سیاسی را در تاریخ یازدهم مهر ماه ۹۷ در خانه فرهنگ برگزار نمود. در این نشست دکتر رضا سیمبر عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی،  در رابطه با کار آفرینی در رشته ی علوم سیاسی مطالبی رو بیان کردند و دانشجویان جدید الورود رو تشویق به همکاری در انجمن علمی کرد. در ادامه دکتر احمد جانسیز استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان در مورد چشم اندازها و اینده ی علوم سیاسی مطالبی رو مطرح کردند سپس دکتر مهدی هدایتی در رابطه با علوم سیاسی و جایگاه آن در کشور و انجمن علمی دانشجویی مطالبی رو بیان کردند و در پایان جلسه هم امیرحسین ابراهیمی در رابطه با ساز و کار انجمن های علمی دانشجویی و فواید حضور در آن مطالبی برای دانشجویان جدید الورود ۹۷ بیان کردند.

رویداد تابستانه انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه گیلان

انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه گیلان به منظور شناخت و درک مسائل و رویدادهای سیاسی و اجتماعی روز ایران و جهان با استفاده از فرایندهای تحلیلی درست و آگاهی دانشجویان از توانمندی های بالقوه و بکارگیری این توانمندی ها در آینده تحصیلی و شغلی شان کارگاهی آموزشی با حضور دکتر سید شهاب الدین موسوی زاده عضو هیأت علمی گروه حقوق، دکتر مهدی هدایتی شهیدانی و دکتر احمد جانسیز از اعضای هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان و سجاد قاضی کارشناس ارتباطات باموضوعات آداب دیپلماسی و مذاکره ،شبیه سازی دولت و حکومت ،احزاب و انتخابات و تحلیل سیاسی؛ با شرکت 40 نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان  مورخ 11 الی 14 شهریور 1397 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار نمود.